Чудова новина для жінок територіальної громади м.Ватутіне та інших населених пунктів

Чудова новина для жінок територіальної громади м.Ватутіне та інших населених пунктів

Шановні жінки, комунальне некомерційне підприємство «Ватутінська міська лікарня Ватутінської міської ради» з турботою про Ваше здоров’я за підтримки Ватутінської міської ради, підприємців та населення міста придбало сучасний апарат гістероскоп для діагностики та лікування гінекологічних захворювань. В даний час проводяться заходи по залученню спеціаліста, про місце та час прийому якого буде повідомлено додатково.

Декілька слів що таке гістероскопія

Гістероскопія – високоінформативний метод діагностики, котрий допомагає лікарю оглянути матку (канал шийки матки, порожнину матки та вічка маткових труб) та швидко і точно встановити діагноз і за необхідності, провести лікування.

Огляд матки можна проводити кількома діагностичними методами: УЗД, МРТ (магнітно-резонансна томографія), гістероскопія. Проте гістероскопія має переваги у виявленні ряду патологій та їх лікування – проведенням оперативних втручань та маніпуляцій, що здійснюється у безперервному контролі зі сторони лікаря, так би мовити «контролем ока».

Практично незамінний метод, який передбачає мінімальну травматичність, при видаленні поліпів ендометрію.

Є два види гістероскопії : діагностична та лікування. Перша передбачає можливість встановити або підтвердити попередній діагноз, друга – застосовується при потребі видалення поліпів, міом, спайок.

Якщо раніше для ряду захворювань, приходилось робити надріз і хірургічно видаляти патологію,то завдяки гістероскопії сьогодні це проводиться з мінімальним втручанням в організм жінки.

Даний вид обстеження жінка не може призначити собі самостійно, обов’язковим є попередній огляд гінеколога та його рекомендація.

Покази для проведення діагностичної гістероскопії:

 • Порушення менструального циклу.
 • Непліддя.
 • Кровомазання в менопаузі.
 • Підозра на захворювання: субмукозна лейоміома матки, поліпи ендометрію, аномалії розвитку матки, аденоміоз, внутрішньоматкові синехії (зрощення), ранні стадії раку ендометрію, залишки плідного яйця або чужорідне тіло в порожнині матки.
 • Невиношування вагітності.
 • Оцінка ефективності та контроль під час проведення гормонотерапії.

Покази для проведення лікувальної гістероскопії:

 • Наявність у порожнині матки поліпів ендометрію.
 • Потовщення ендометріального шару (гіперплазії).
 • Наявність міоми матки, розташованої під ендометрієм.
 • Постійні рясні кровотечі з органу.
 • Наявність внутрішньоматкових перегородок і зрощень стінок органу.
 • Видалення з порожнини матки контрацептиву типу ВМС.

Протипоказами для проведення гістероскопії є: запальні процеси в сечостатевій системі, інфекційні захворювання в гострій стадії, пухлина на шийці матки, рясні кровотечі тощо.

Після операції «гістероскопія» ризик розвитку ускладнень дуже низький. Головне завдання пацієнтки в післяопераційному періоді — дотримуватися підготовлених рекомендацій лікаря і дотримуватися деяких обмежень.

Дбайте про своє здоров’я, будьте здорові. З наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим!